Low drop voltage reg. 5V w Inhibit 2% 0.5A
| Kód: | 306683 |
| Výrobce: | STMicroelectronics International N.V. |
| Hmotnost [g]: | 0.42 |
| Značení výrobce: | LF50CDT-TR |
| Teplota min: | -40 °C |
| Teplota max: | 125 °C |
| Napětí: | 5V |
| Pouzdro: | DPAK(TO-252) |
| Balení [ks]: | 2500 |
| Obal: | Cívka |
LF50CDT-TR
50
SMD: Ano
Výprodej