N-Ch. MOSFET 200V 0.18R 20A 150W
![IRFP240 [IR] International Rectifier Corporation IRFP240 [IR] International Rectifier Corporation](https://shop.ryston.cz/_obchody/ryston/prilohy/111/irfp240-ir.jpg)
![IRFP240 [IR] International Rectifier Corporation IRFP240 [IR] International Rectifier Corporation](https://shop.ryston.cz/_obchody/ryston/prilohy/111/irfp240-ir-1.jpg)
| Kód: | 24268 |
| Výrobce: | International Rectifier Corporation |
| Hmotnost [g]: | 7.78 |
| Značení výrobce: | IRFP240 |
| Teplota min: | -55 °C |
| Teplota max: | 150 °C |
| Proud: | 20A |
| Napětí: | 200V |
| Typ: | N-Ch. |
| Výkon: | 150W |
| RDSon: | 180mR |
| Pouzdro: | TO-247 |
| Balení [ks]: | 25 |
| Obal: | Tuba |
IRFP240
SMD: Ne
Výprodej