Dual P-Channel 1.8V PowerTrench® Specified MOSFET 0,96W
| Kód: | 454424 |
| Výrobce: | Fairchild Semiconductor Corporation |
| Značení výrobce: | FDC6312P |
| Teplota min: | -55 °C |
| Teplota max: | 150 °C |
| Proud: | 2,3A |
| Napětí: | 20V |
| Typ/pol.: | 2xP-MOS |
| Výkon: | 0,96W |
| Perf/RDSon: | 115mΩ |
| Pouzdro: | SuperSOT-6 |
| Balení [ks]: | 3000 |
| Obal: | Cívka |
FDC6312P
SMD: Ano
Výprodej