Triak 600V 16A 50mA
| Kód: | 70181 |
| Výrobce: | STMicroelectronics International N.V. |
| Hmotnost [g]: | 2.97 |
| Značení výrobce: | BTA16-600BRG |
| Teplota min: | -40 °C |
| Teplota max: | 125 °C |
| Proud: | 16A |
| Napětí: | 600V |
| Druh, typ: | 4Q |
| Parm.hlavní - hodnota: | 50/100mA |
| Pouzdro: | TO-220Ins |
| Balení [ks]: | 250 |
| Obal: | Volně |
BTA16-600BRG
BTA16-600B
SMD: Ne
Výprodej