Programmable unijunction transistor
| Kód: | 313925 |
| Výrobce: | Philips |
| Hmotnost [g]: | 0.27 |
| Značení výrobce: | BRY56A/B |
| značení výrobce 2: | 933258800112 |
| Teplota min: | -65 °C |
| Teplota max: | 150 °C |
| Proud: | 175mA |
| Napětí: | 70V |
| Výkon: | 300mW |
| Druh, pol.,prah.: | PNPN |
| Pouzdro: | TO-92 |
| Balení [ks]: | 1000 |
| Obal: | Volně |
BRY56A/B
933258800112
BRY56A
SMD: Ne
Výprodej