8-Bit MCU 8K Flash 512B EEPROM 20MHz 1.8-5.5V
| Kód: | 2704843 |
| Výrobce: | Microchip Technology Inc. |
| Hmotnost [g]: | 2.17 |
| obsah látek: | GREEN |
| Značení výrobce: | ATMEGA88A-AU |
| Teplota min: | -40 °C |
| Teplota max: | 85 °C |
| Druh, Arch.: | AVR |
| MemInternal: | 8KB (4K x 16) |
| Freq: | 20MHz |
| I/Os: | 23 |
| Nap,Spotř: | 1,8-5,5V |
| Pouzdro: | TQFP-32 7x7 |
| Balení [ks]: | 250 |
| Obal: | TRAY |
ATMEGA88A-AU
88
SMD: Ano
Doprodej
cenazavse_ikona